Огляд бездротової ігрової гарнітури ASUS ROG Delta S Wireless

В асортименті ASUS є немало ігрових гарнітур. Та найбільш оригінальною серед них можна вважати так звану Delta-серію. Напевно, вона отримала свою назву завдяки округлено-«трикутній» формі вушних чаш. Хто б міг подумати, що воно може бути зручним у порівнянні с класичними круглими чи овальними амбушурами. Ми вже оглядали раніше декілька дротових моделей цієї лінійки. І у варіанті ROG Delta S Wireless гарнітура еволюціонувала до бездротової версії, вперше одночасно оснащеної Bluetooth 5.0 і радіоканалом 2,4 ГГц. Досить симпатичної, як на мене.

ASUS ROG Delta S Wireless

Технічні характеристики

Виробник ASUS
Назва та сторінка продукту ROG Delta S Wireless
Колір Чорний з білим
Аудіоканали 2.0 (реально) / 7.1 (віртуально)
Динаміки, мм 50 (неодимові магніти)
Тип амбушур Закриті
Матеріал амбушур Штучна шкіра / тканина
Імпенданс, Ом 32
Діапазон частот навушників, Гц 20 ~ 20000
Інтерфейс підключення гарнітури Бездротовий (USB-C або USB-A 2,4 ГГц / Bluetooth 5.0), відстань до 25 метрів
Ємність акумулятора, мА·г 1800
Час роботи від акумулятора, годин 25
Вага, грамів 310
Сумісність ПК, MAC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Android, пристрої Bluetooth.
Тип мікрофона Внутрішній
Спрямованість мікрофона Двох напрямний
Активне шумозаглушення Так
Діапазон частот мікрофона, Гц 100 ~ 10 000
Чутливість мікрофона, дБ –37
Додатково Тканинні амбушури ROG Hybrid, адаптер USB Type C на USB Type A, зарядний кабель USB Type C на USB Type A (1 метр)
Вартість, грн 7 999

Комплект постачання

Гарнітура продається у звичній коробці, розфарбованій в чорний та червоний кольори, з гарним візуальним оформленням та детальним описом основних переваг продукту.

ASUS ROG Delta S WirelessASUS ROG Delta S Wireless

Всередині гарнітуру оберігає від пошкоджень приємна на дотик прогумована форма. Комплект постачання зберігається під нею у невеликій чорній коробочці.

ASUS ROG Delta S Wireless

Серед аксесуарів маємо додатковий комплект тканинних амбушурів, зарядний кабель USB Type-C, перехідник з USB Type-C (мама) на USB Type-А (тато), передавач з роз’ємом USB Type-C (схований в комірці навушників), інструкцію та гарантійну брошуру.

ASUS ROG Delta S Wireless

Зовнішній вигляд

Загальна концепція дизайну гарнітури ASUS ROG Delta S Wireless залишилася без змін, якщо не враховувати пари окремих деталей. Стандартна симетрична конструкція м’якого наголів'я поєднується з висувними дужками, поворотними по горизонталі тримачами та чашами навушників з можливістю вертикального нахилу. Продукт в цілому чорний, але тримачі з обох сторін виконані в контрастному білому кольорі.

ASUS ROG Delta S Wireless

Гнучке наголів’я оторочене штучною шкірою з м’якою підкладкою знизу та тисненою назвою Republic of Gamers зверху.

ASUS ROG Delta S Wireless

Бокові елементи з’єднань виконані з неоднорідних матеріалів — десь пластик, місцями метал. Напевне, з метою збереження балансу між вагою та міцністю. Дужки висуваються на 36 мм з кожної сторони. Вони мають 11 позицій фіксації, відмічених позначками від 1 до 5 на металевих накладках.

ASUS ROG Delta S Wireless

D-подібні чаші навушників недарма мають таку форму. На думку дизайнерів вона краще повторює форму вух та на 20% зменшує площу контакту амбушур зі шкірою. На зовнішній стороні чаш є вставка під метал у вигляди закругленого трикутника, поверх якої нанесений білий логотип ROG у вигляді стилізованого ока. Боковини виконані з пластику з покриттям софт-тач. Стокові амбушури виконані зі штучної шкіри. Всередині них, на захисній сітці, видно ще одні логотипи. За бажанням амбушури можна замінити на тканинні, які також є у комплекті.

ASUS ROG Delta S WirelessASUS ROG Delta S Wireless

Під амбушурами з кожної сторони встановлені з невеликим нахилом 50-мм динаміки ASUS Essence з неодимовими магнітами. Вони закриті зі звороту акустичними камерами, щоб уникнути зайвого відлуння всередині чаш.

ASUS ROG Delta S Wireless

Внутрішні мікрофони приховані на фронтальній стороні чаш знизу, в маленьких отворах, по одному з кожної сторони. Біля отвору на лівій чаші є непомітний червоний індикатор, який сигналізує, якщо мікрофон відключений. Масив з двох спрямованих вперед мікрофонів називається AI Beamforming. В акустичній зоні попереду уловлюється звук голосу та, за допомогою технології інтелектуального шумозаглушення, гарнітура намагається відфільтрувати всі інші фонові шуми.

ASUS ROG Delta S Wireless

Чаші навушників повертаються горизонтально назад, на 90 градусів. В такому вигляді їх зручно класти на стіл, або ховати в рюкзак.

ASUS ROG Delta S Wireless

Всі органи керування зосереджені в лівому навушнику знизу. Тут є зарядний роз’єм USB Type-C, кольоровий індикатор заряду та з’єднання, повзунок перемикача між режимами BT, «вимкнено» та 2,4 ГГц (через приймач). Далі йде багатофункціональна кнопка та поворотне в обмеженому секторі колесо регулювання звуку з натискною кнопкою вимикання мікрофона.

ASUS ROG Delta S Wireless

Попереду знизу правого вуха є магнітна комірка, у якій захований передавач 2,4 ГГц.

ASUS ROG Delta S Wireless

Мініатюрний передавач має спрямований вбік інтерфейс USB Type-C. Для підключення його в порт USB Type-А є спеціальний перехідник. Передавач важить 2 грами, а перехідник — 5 грамів.

ASUS ROG Delta S Wireless

Зарядний кабель в оплетені має роз’єм USB Type-C з однієї сторони та USB Type-А з іншої. Його довжина складає 1 метр, а вага — 21 грам. Працювати та передавати звук по кабелю гарнітура не може.

ASUS ROG Delta S Wireless

Проте, гарнітура може одночасно заряджатися та працювати у бездротовому режимі. Наскільки це зручно, кожен може вирішити для себе самостійно.

ASUS ROG Delta S Wireless

Програмне забезпечення

Як програмне забезпечення ROG Delta S Wireless використовує комплекс ASUS Armoury Crate. Всі налаштування аудіо зібрані на одній великій вкладці, що відкривається першою при звертанні до пристрою. Можливо відрегулювати практично кожен параметр звучання динаміків та мікрофону. Більшість налаштувань інтуїтивно будуть зрозумілі кожному, хто хоча б віддалено має стосунок до звуку або музики.

ASUS ROG Delta S Wireless

У вкладці живлення відображається поточний заряд батареї у відсотках. Там же можна викликати спливаючу вкладку для Windows, яка буде дублювати цю інформацію. Також налаштовується час автоматичного вимкнення навушників у режимі простою, для економії енергії. Його можна виставити на 2, 3, 5, 10, 15 або 30 хвилин. Або ж взагалі вимкнути цю функцію. Враховуйте, що після вимкнення навушники не вмикаються автоматично при подачі вхідного сигналу і потрібно пересмикувати основний перемикач. Тому я б обирав або варіант відключення через пів години, або «ніколи» і вимикав їх вручну за потреби.

ASUS ROG Delta S Wireless

Остання вкладка дозволяє перевірити поточну версію мікропрограми пристрою та обновити її за необхідності.

ASUS ROG Delta S Wireless

Ергономіка

Гарнітура ASUS ROG Delta S Wireless має класичну конструкцію та легко підлаштовується під голову завдяки розсувним дужкам та поворотним по горизонталі та вертикалі чашам навушників. По розміру вона сяде навіть на дуже велику голову. Оглядач має 58 розмір голови, при цьому по дужках лишається ще 4 см запасу для розтягування. М’яке наголів’я вигинається без особливого спротиву. Гарнітура ніде не давить та добре тримається на місці. Вона буде бовтатись при різких поворотах голови в сторони, але стряхнути її не вийде. Вуха повністю поміщаються в амбушури та ніде до них не торкаються.

Щодо вибору амбушур, мої особисті симпатії однозначно знаходяться на стороні тканинних. Вони дуже комфортні та зручні для довгого використання, хоча і забезпечують трішки гіршу ізоляцію від зовнішнього шуму, аніж повністю шкіряні. Основні шкіряні амбушури мають класичну проблему — через декілька годин використання шкіра під ними починає пітніти та «паритися».

По зовнішньому вигляду гарнітура досить громіздка. Товщина чаш складає близько 60 мм, тому на вулиці людина в ній буде виглядати дивно. А от для домашнього використання вона більш ніж підходить, адже дальність безперешкодного зв’язку з приймачем складає до 25 метрів. Навіть за умови наявності декількох проміжних стін вистачить на велику квартиру або дім середніх розмірів.

ASUS ROG Delta S Wireless має широку сумісність з різноманітними пристроями. Фактично під'єднати її можна до чого завгодно, що має порти USB Type-C, USB Type-A або підтримує Bluetooth. Сам процес з’єднання проходить без проблем. У випадку з приймачем 2,4 ГГц, його достатньо вставити у порт і протягнути повзунок живлення у відповідну позицію. Гарнітура повідомить про з’єднання голосовим сигналом. Рівно як і про роз’єднання, малий заряд, або вимикання мікрофона. Багатофункціональна кнопка при одноразовому натисканні ставить на паузу поточний кліп, або відновлює програвання, при двократному перемикає наступний кліп, при трикратному — попередній. Для з’єднання по Bluetooth виставляємо повзунок в положення BT та затискаємо багатофункціональну клавішу на 7 секунд для початку процесу сполучення пристроїв. Перемикання між 2,4 ГГц та Bluetooth займає близько 3–4 секунд з моменту переведення повзунка у відповідне положення.

Автономність гарнітури заявлена на відмітці у 25 годин. В процесі мого випробування на середньому рівні гучності та без вимикання живлення на сон вийшло майже 33 години. Тобто заряду точно вистачить на 2–3 дні активного використання. Заряджання від «сухої» батареї до повної у мене займало до чотирьох годин від звичайного порту USB.

Фактична виміряна вага пристрою складає 322 грами зі шкіряними амбушурами та без приймача. Загалом небагато для носіння з собою.

Звучання навушників

ASUS ROG Delta S Wireless — то, в першу чергу, ігрова гарнітура. Тому не варто від неї чекати чистоти звуку на рівні гарних дротових навушників для аудіофілів. Але й для прослуховування музики вона цілком підходить. 50-мм динаміки з закритими акустичними камерами мають достатній запас потужності та непогану якість. На мінімальному рівні гучності деталі звуку не втрачаються. А на максимальному немає рипіння та клацання динаміків. Частотний діапазон збалансований, без яскраво виражених низів чи верхів. Якщо потребуються інші налаштування, до послуг користувача є програмне забезпечення з еквалайзером та різним сценаріями звукової сцени. В цілому якість звучання в іграх, фільмах, музиці та при відтворенні голосу добра. Оптимальний рівень гучності, щоб не завдавати шкоди вухам знаходиться в районі 60%. По позиціюванню віртуального просторового звуку 7.1 все також добре, хоча позиціювання джерела звуку позаду не достатньо виражене, як на мій смак. В цілому бездротовий звук працює стабільно, без відпадання та пауз. Якщо при відтворенні потокової музики іноді трапляється клацання, спробуйте перемістити передавач трохи далі від інших бездротових джерел. Перешкоди від Wi-Fi роутера цілком можливі.

Звучання мікрофона

Масив з двох спрямованих вперед мікрофонів напрочуд добре справляється з передаванням природного тембру звучання голосу. Це набагато зручніше, ніж зовнішній виносний мікрофон на штанзі, оскільки не закриває лице при спілкуванні по відеозв'язку чи стримінгу, та не заважає, наприклад, пити улюблені напої. І хоча в гарнітурі присутній ряд технологій цифрового очищення звуку від фонових шумів, раджу використовувати їх мінімально. При штучному шумозаглушенні з’являється «цифровий призвук» у голосі. А без нього голос значно чистіше, але буде чутно сторонні шуми на кшталт клацання клавіатури чи миші. Мікрофон вмикається і вимикається, якщо притиснути коліщатко регулювання гучності на кілька секунд.

Підсумки

ASUS ROG Delta S Wireless — це ще одна вдала гарнітура в лінійці, яка надає користувачам усі переваги бездротового зв’язку. Класична конструкція тут поєднується з вивіреною ергономікою, хорошим звучанням та гарним мікрофоном. А запасу автономності вистачить на повну добу безперервного користування. Гарнітура має широку сумісність з настільними та мобільними пристроями, а завдяки наявності 2,4 ГГц приймача та Bluetooth її можна підключати до двох джерел звуку одночасно. Особливий комплімент виробнику можна висловити й за наявність в комплекті тканинних амбушурів.

З недоліків пристрою можна відзначити хіба що неможливість відтворення звуку по кабелю. Та дійсно високу ціну, хоча й то, зважаючи з чим порівнювати. В усьому іншому вони майже ідеальні.

ASUS ROG Delta S Wireless є дуже хорошою альтернативою для тих, хто твердо вирішив відмовитися від дротів у своїй системі. Вони підходять для комунікації в іграх, розваг, робочого спілкування та навіть стрімінгу, за виключенням хіба що ASMR-контенту.