З виходом новітніх компонентів виробники ноутбуків почали оновлювати модельний ряд не тільки ігрових пристроїв, але й робочих станцій, що й не дивно, бо потужне «залізо» потрібне скрізь. Відома серед прихильників ігрових лептопів з лаконічним дизайном компанія Dream Machines пропонує цікавий продукт, на базі якого можна зібрати дуже продуктивну систему. Але й у своїй базовій конфігурації цей ноутбук може стати гарним інструментом не тільки для роботи, а й для розваг.
Dream Machines RX5080-18UA22
Саме так, лептоп RX5080-18UA22 в процесі замовлення на сайті Dream Machines дозволяє вибрати потрібну конфігурацію ще до покупки, що дозволяє придбати пристрій з необхідними під конкретні задачі компонентами. Звісно, про зміну процесора та відеокарти мова не йде, але обрати один чи кілька накопичувачів, обсяг та швидкість пам’яті можливо. Є також опція по заміні штатного термоінтерфейсу на якісніший, тоді як в інших брендів таке фактично не зустрічається.
Але повернемося до нашої моделі. Вона виконана на базі процесора Intel Core Ultra 9 275HX та відеокарти NVIDIA GeForce RTX 5080, має матрицю діагоналлю 18 дюймів, потужну батарею та гарну звукову підсистему. Корпус класичного дизайну майже весь з металу, що при його розмірах позначилося на вазі пристрою, яка складає 3,6 кг, а при повністю укомплектованому стані з блоком живлення — може сягати вже 4 кг. З такою мобільною системою особливо не побігаєш, але це вже не стаціонарний ПК, тож вона не прикована до столу, що дозволить її за необхідністю все ж таки взяти з собою у дорогу.
Виробник | Dream Machines |
---|---|
Модель | RX5080-18UA22 |
Процесор | Core Ultra 9 275HX (8+16 ядер/24 потоки, 3,1 ГГц, до 5,4 ГГц в Boost-режимі) |
Оперативна пам’ять | 32 ГБ, DDR5-5600, Patriot 7D5856CS-CHVM3B |
Дисплей | 18″, 2560×1600, 240 Гц, IPS, G‑Sync |
Відеокарта | NVIDIA GeForce RTX 5080 16GB (175 Вт), Intel Graphics |
Накопичувачі | 2048 ГБ, SSD NVMe M.2 (2280) PCIe 4.0, ADATA Legend 800 |
Зовнішні порти | 2 x Thunderbolt 5 (USB4 2.0 Type‑C з підтримкою DisplayPort та Power Delivery 3.1), 2 x USB 3.2 Gen2 Type‑A, 1 x HDMI 2.1, 2 x Ethernet |
Комунікації | 2.5Gb Ethernet, Wi-Fi 7 (IEEE 802.11be), Bluetooth 5.4 |
Мультимедіа | Стереосистема 2×2, вбудовані мікрофони, 3,5‑мм комбінований аудіороз’єм, web-камера 5M з ІЧ-сенсором та механічною шторкою, кардрідер mSD |
Безпека | Модуль TPM 2.0, Windows Hello, Kensington Lock |
Акумулятор, мА·г | 98 Вт·г (6280 мА·г, 15,2 В), 4 комірки, літій-полімерна |
Адаптер живлення, Вт | 330 |
Габарити, мм | 402×320×28 |
Вага, кг | 3,6 |
Операційна система | – |
Вартість, грн | 173 999 |
Комплект постачання
Ноутбук постачається у великій чорній коробці, для зручності перенесення якої присутня пластикова ручка. З такими розмірами паковання та вагою вона не є зайвою.
В комплекті є стисла інструкція, серветка з мікрофібри для протирання поверхні ноутбука та блок живлення з мережевим кабелем.
Блок живлення виробництва FSP має вихідну потужність 330 Вт (20 В, 16,5 А), широкий діапазон вхідної напруги та круглий роз’єм для під’єднування до лептопа.
Зовнішній вигляд
Дизайн ноутбука можна назвати лаконічно класичним з кутастими формами, що є стандартним для Dream Machines та платформи Clevo в цілому, на базі якої він виконаний. Але строга елегантність тут плавно перетікає у космічну стилістику 50–60 років і задня частина пристрою більше нагадує автомобілі тих часів, тож назвати лептоп повністю бізнес-орієнтованим не вийде, тут явно натякають на розваги.
Розміри RX5080-18UA22 складають 402×320×28 при вазі 3,6 кг, що робить його скоріше настільним ноутбуком, ніж справжнім мобільним пристроєм. Зате з такими габаритами за ним зручно працювати та розважатися, чим не можуть похвалитися моделі з матрицею меншої діагоналі. Верхня кришка металева з приклеєним логотипом DM, тоді як задня частина виконана з пластику.
Нижня кришка комбінована, має металеву пластину з гарною решіткою по центру та пластикову раму по периметру. Така конструкція забезпечує необхідну плавність форми крайок нижньої частини корпусу, яку при штампуванні ніяк не отримати. Та й тримати ноутбук з нею в руках комфортніше, ніж при кутових вигинах. По кутах кришки розміщено великі гумові ніжки.
Деякі решітки, за якими розміщено динаміки, мають хромоване обрамлення, як в старих авто, що доповнює стилістику середини минулого століття.
Кількість портів та роз’ємів тут достатня для під’єднання необхідної периферії. Зліва є 3,5‑мм комбінований роз’єм для підключення гарнітури, два порти USB 3.2 Type‑A, тоді як з правого боку присутній кардрідер mSD та два порти Thunderbolt 5 підтримкою Power Delivery 3.1. В задній частині ноутбука розташовано проріз для замку Kensington Lock, порт HDMI, два RJ45 та роз’єм для блока живлення. Цікаво, що виробники ноутбуків намагаються прибрати у своїх продуктах функції дротового зв’язку, а тут ми бачимо навіть два LAN-порти! Решітка для виходу гарячого повітря з боків, як і з задньої частини, також стилізована під футуризм 50–60 років минулого століття, тільки вона не має хромованих поверхонь.
Індикатор роботи пристрою, процесу заряджання та активності накопичувача тут доволі інформативний, знаходиться спереду, і не помітити його буде важко. Але він не дуже яскравий, тож відвертати увагу при роботі за ноутбуком не буде.
Матриця у 18 дюймів через співвідношення сторін 16:10 займає майже всю площу верхньої кришки. Рамка тонка навіть знизу, але місце для назви бренду Dream Machines все ж таки знайшлося.
Зверху також виявилося достатньо місця для розміщення камери з ІЧ-сенсором та підтримкою Windows Hello, а також популярної останнім часом механічної шторки.
Екран може відкидатися десь на кут у 135 градусів. Петлі тугі, але загальна вага пристрою дозволяє відкривати кришку однією рукою.
Робоча поверхня металева, встановлена клавіатура острівного типу з цифровим блоком. Латинські літери на кнопках розміщені зверху зліва, тоді як локалізація виконана меншими літерами знизу справа. Якихось особливих клавіш немає, всі мають звичайний вид. Кнопка вмикання ноутбука відокремлена від інших та має індикатор.
Підсвічування клавіш яскраве, має декілька світлових ефектів, якими можна керувати в програмі Control Center. Крім того, RGB-підсвічування є в «крилах» по боках у задній частині корпусу, інтенсивність якого також можна обрати у фірмовому застосунку.
Тачпад великий та гладенький, має дві фізичні кнопки. Працює він нормально, тож питань до нього в процесі тестування не виникало.