Уряд США опублікував нові правила, що регулюють поширення технологій штучного інтелекту. З одного боку, остаточно скасовано правила, які передбачали сегрегацію країн і поділ їх на три категорії з різним рівнем експортного контролю. Перша категорія включала союзників США і передбачала вільний продаж чипів для ШІ, країни з другої категорії могли отримати обмежену кількість чипів за наявності відповідних дозволів, а до третьої категорії потрапили недружні країни, куди було заборонено постачання чипів для ШІ. Представники індустрії бачили серйозну проблему в таких обмеженнях, і тепер вони отримали більше свободи. Але одночасно йде посилення тиску та обмежень безпосередньо для Китаю. Уже потрапили під заборону Nvidia H20 та GeForce RTX 5090D, які створювалися з урахуванням попередніх обмежень. Тепер керівництво США перейнялося контролем над поширенням китайських спеціалізованих чипів для ШІ, включно з Huawei Ascend.
У нових правилах є попередження щодо небезпеки чипів з Китаю і заборона на їх використання. Причому вона стосується не тільки американських компаній, США хоче заборонити використання китайських чипів Huawei Ascend для ШІ по всьому світу. Це пов’язано з тим, що ці чипи можуть бути розроблені та вироблені при нелегальному використанні американських технологій. Тому будь-яке підприємство і компанія, які залучені до використання таких компонентів, можуть бути піддані певним правовим репресіям. Раніше була інформація, що Huawei через підставні компанії замовляла у TSMC чипи або компоненти для прискорювачів обчислень Ascend. Тепер усі пристрої Huawei Ascend 910B, Ascend 910C і майбутні Ascend 910D потрапляють під заборону із загрозою переслідування за їх використання. Але старе покоління Ascend 910 не потрапило під заборону, оскільки чипи для них офіційно замовлялися у TSMC у 2019–2020 роках до введення санкцій.
Подібні китайські чипи використовувалися в деяких обчислювальних центрах в ОАЕ. Але компанія, яка співпрацювала з Huawei, вже давно переорієнтувалася на іншого постачальника. Загалом Huawei працює на внутрішній китайський ринок, де обсяги настільки великі, що компанії важко задовольнити попит. Також Huawei обмежена старим техпроцесом 7 нм. Але технологічний гігант продовжує вдосконалювати свої чипи. У компанії є альтернатива CUDA у вигляді платформи Compute Architecture for Neural Networks (CANN). Також Huawei пропонує готові масштабовані серверні системи, зокрема CloudMatrix 384.
Джерело:
Tom’s Hardware